Záhradné lavičky s moderným dizajnom

Všetci milujeme momenty strávené na čerstvom vzduchu, kedy si môžeme oddýchnuť, relaxovať a zapojiť sa do harmónie prírody. Ako by sa však dal ešte viac zlepšiť tento zážitok? Riešením sú záhradné lavice s moderným dizajnom, ktoré zvýraznia estetiku vášho exteriéru a poskytnú vám pohodlné a štýlové miesto na odpočinok. 

Moderné záhradné lavice sú viac ako len praktickým kusom nábytku. Sú to príležitosti prejavovať kreativitu a vyjadrovať svoj osobný štýl. Ich dizajn je často obohatený o čisté línie, jednoduchosť a inovatívne prvky, čím sa stávajú skutočným záujmom samy o sebe.

Jedným z kľúčových aspektov moderných záhradných lavíc je použitie rôznych materiálov. Najobľúbenejšie sú vyrobené z ratanu, kovu alebo plastu. Zaujímavo a elegantne pôsobia aj modely kombinujúce kov s drevom alebo materiálom, ktorý ho imituje, ale aj jednoduché lavičky z betónu – v poslednej dobe obľúbeného materiálu dizajnérov.

Ratanové lavičky

Technorattan vyrobený z najkvalitnejšieho polyuretánového vlákna je vďačným materiálom, ktorý umožňuje vytvárať zaujímavý a pohodlný záhradný nábytok. Ratanové lavičky potešia svojimi originálnymi tvarmi a farbami - najčastejšie sivou, čiernou, hnedou alebo béžovou. Ich ďalšou výhodou je ľahkosť, ktorá umožňuje ich voľný pohyb. Sú tiež odolné voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu, vlhkosti, škvrnám a mechanickému poškodeniu. Mnohé z nich sú vystlané mäkkými vankúšikmi vyrobenými z materiálov odolných voči vlhkosti a nečistotám. Takéto lavice sa dajú jednoducho zložiť s iným ratanovým nábytkom, vďaka čomu sa stanú súčasťou originálnych a praktických zostáv. Najbežnejšie modely sú určené pre dve alebo tri osoby. Spomedzi nich si pozornosť zaslúži lavica Carla imitujúca ratanový kus nábytku.

Kovové lavice

Kovové lavice sú najčastejšie vyrobené z nerezovej ocele a hliníka. Sú zaujímavou alternatívou k ťažkým liatinovým lavičkám, ktoré ladia k domom s tradičnou architektúrou. Zaručujú nadčasový vzhľad záhrady a zároveň sú mimoriadne stabilné a ľahko sa čistia. Odolné voči hrdzi a poveternostným vplyvom pre dlhodobé používanie. 

Drevené lavičky

Obľúbené sú aj drevené lavice s kovovým rámom s modernými geometrickými tvarmi - často obdĺžnikovými alebo polkruhovými. Dbajme na to, aby drevo, z ktorého sú vyrobené, bolo riadne chránené impregnáciami, ktoré zabezpečia ich dlhšiu životnosť. Často sa výrobcovia rozhodnú použiť aj exotické drevo odolné voči vlhkosti alebo drevo imitujúce drevené dosky a polywood odolné voči vlhkosti. V záhrade sa bude skvele vynímať napríklad lavička Lumarko.

Plastové lavičky

Plastové lavice sú veľmi moderné a praktické. Umožňujú získať rôzne tvary a farby, vďaka čomu sa dá ľahko prispôsobiť rôznym aranžmánom. Tento nábytok je veľmi moderný, trvácny, odolný voči poškodeniu a poveternostným vplyvom. Vďaka ľahkosti použitého materiálu ho možno ľahko premiestniť na akékoľvek miesto. 

Betónové lavičky

Betón je pôvabný a poveternostným vplyvom odolný materiál, ktorý sa perfektne hodí v záhrade a v interiéri. V poslednej dobe čoraz častejšie vidieť v záhradách betónové lavičky s minimalistickým a moderným dizajnom. Betón nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, ale má nevýhody: je ťažký, čo vám neumožňuje pohybovať lavicou a rýchlo sa zahrieva na slnku. Na trhu sú pevné, jednoduché betónové lavičky alebo lavičky z kombinácie betónu a dreva, napríklad model Taranto.

Pri výbere záhradnej lavičky dbajte nielen na jej cenu, ale aj na pohodlie, stabilitu a prispôsobenie sa celej záhradnej úprave. Bohužiaľ, nie všetky moderné lavičky sú pohodlné. Mnohé z nich nemajú opierku alebo ich tvar či materiál, z ktorého sú vyrobené, neposkytujú pohodlie. Ak snívame o pohodlnom odpočinku, skontrolujme si, či výška sedadla umožňuje voľné opretie chodidiel o zem, a šírka a dĺžka lavice – aby ju mohli voľne využívať aspoň dvaja ľudia. Takáto štýlová lavička je najlepšie umiestniť na pôvabnom, tichom mieste chránenom pred vetrom, nevyhnutne na tvrdom povrchu, ktorý zaisťuje stabilitu - kamienky, štrk alebo betón.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz