Záhradné závesné kreslá: Trendy a pohodlné riešenie pre váš vonkajší priestor

Záhradné závesné kreslo je skvelým riešením pre priestorové úspory a zároveň vytvára pohodlné miesto na oddych. Závesné kreslo je už niekoľko sezón mimoriadne módnym, ale aj efektným doplnkom na záhradu, terasu či balkón. Vybrať si môžeme nielen modely zavesené na stojane, ale aj montované na balkónový strop, strechu terasy či konár stromu. Môže byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je napríklad plátno, ratan alebo bambus, a existuje veľa rôznych štýlov a farieb, z ktorých si môžete vybrať. Ak hľadáte pohodlné a praktické riešenie pre svoj domov alebo záhradu, závesné kreslo by mohlo byť presne to, čo potrebujete.

Pri výbere závesného kresla je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako napríklad materiál, dizajn, nosnosť, cenu a údržbu. Je dôležité si vybrať kreslo, ktoré spĺňa vaše požiadavky a zároveň je v rozmedzí vašich finančných možností.

V súčasnosti existuje na trhu široká škála závesných kresiel, takže si môžete vybrať z mnohých rôznych možností. Aby sme vám uľahčili výber, predstavíme vám niekoľko najobľúbenejších modelov záhradných závesných kresiel: 

 

Závesné kreslo COCON s kovovou konštrukciou

 

 
Cocon závesné kreslo je populárny tip závesného kresla, ktorý sa vyznačuje svojím výnimočným dizajnom a pohodlným sedenímMá vynikajúcu nosnosť a je vhodné pre ľudí všetkých vekových kategórií. Konštrukcia je založená na pevnom kovovom ráme, môžete si ho umiestniť kdekoľvek v interiéri, exteriéri na terasu, alebo do záhrady. Sedadlá takýchto záhradných kresiel sú najčastejšie vyrobené z ratanu. Štandarné sú hojdacie koše vhodné väčšinou pre jednu osobu a majú sedadlo s guľovitým tvarom. Výhodou cocon závesného kresla je jeho jednoduchosť a údržba. Ak hľadáte kvalitné a cenovo dostupné záhradné závesné kreslo, práve kreslo coconového typu by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. 
 
 
Závesné kreslo pre dve osoby

Závesné kreslo pre dve osoby je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relaxačný priestor na oddych alebo si chcú vychutnať kvalitný čas s partnerom alebo priateľom. Toto kreslo má väčšiu kapacitu ako bežné závesné kreslo a poskytuje pohodlie a komfort pre dve osoby naraz. Taktiež je dobrým riešením pre rodiny s deťmi. Na trhu existuje mnoho rôznych druhov závesných kresiel pre dve osoby. Niektoré majú kovové konštrukcie, zatiaľ čo iné sú vyrobené z dreva alebo ratanu. Záleží na vašich preferenciách a vkuse, ktorý typ sa vám najviac páči.

 

Brazílske závesné kreslo v štýle BOHO

Brazílske záhradné kreslo je skvelým spôsobom, ako pridať do vašej záhrady alebo terasy pohodlie a kúsok exotiky. Je úzko spojené s boho štýlom. Takéto model sa najčastejšie vyberá na terasy, balkóny či záhrady. Svoju obľúbenosť si získalo pre svoj unikátny dizajn a pohodlné sedenieVyznačuje sa látkou obklopenou množstvom strapcov. Kreslo má kovovú konštrukciu, ktorá je prepletená ľanom alebo tkaninou. Tento dizajn umožňuje, aby sa kreslo pohodlne ohýbalo a prispôsobilo sa telu užívateľa. Brazílske záhradné kreslo je k dispozícii v mnohých farbách a vzorochOdpočinkom v brazílskom kresle uľavíme chrbtici a zvýšime pocit pohodlia

 

Závesné kreslo - hniezdo

 

Závesné kreslo tipu hniezdo je tip kresla, ktorého základ tvorí kovová obruč lemovaná bavlneným povrazom - pevná a odolná voči poveternostným vplyvom. Kreslo má ľahkú konštrukciu. Dobre poslúži na terase, väčšom balkóne aj záhrade. Kreslo je možné zavesiť zo strechy alebo stropu, ako aj na rám alebo vetvu stromu. Maximálna nosnosť býva 120 alebo 150 kg, takže sa môžu bezpečne hojdať deti aj dospelí. Pre väččie pohodlie pri používaní kresla niektorí výrobcovia pridávajú mäkký vankúš

 

Závesné kreslo so slnečníkom

Závesné kreslo so slnečníkom je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako si užiť vonkajší priestor a zároveň sa ochrániť pred slnečnými lúčmi. Toto kreslo má zvyčajne slnečník integrovaný do konštrukcie kresla a poskytuje pohodlné sedenie a ochranu pred UV žiarením. Pevná konštrukcia umožňuje voľne sa hojdať pri ležaní na pohodlnom lehátku. Pohodlné podrúčky a opierka hlavy navyše zaisťujú úplnú relaxáciu. Látka je vyrobená z polyesteru, ktorý je vhodný pre ľahké a rýchle čistenie

 

Dizajnové prútené závesné kreslo

 

Dizajnové prútené závesné kreslo je novinkou na trhu. Je skvelým spôsobom, ako pridať osobitý štýl do interiéru, záhrady alebo exteriéru a zároveň si užiť pohodlné sedenie a relaxáciu na čerstvom vzduchu. Toto dizajnové hojdacie závesné kreslo je vyrobené z kvalitného hrubého kôrového prútia a jutového lana. Hojdacia sieť je vo farbe prírodného prútia a disponuje upevňovacím lanom, ktoré slúži ako držadlo na zavesenie. Kreslo je tiež vybavené vankúšom, ktorý je pohodlný na sedenie a doplní jeho vzhľad. 

 

Po predstavení najobľúbenejších modelov záhradných závesných kresiel veríme, že si vyberiete také záhradné kreslo, ktoré bude nielen príjemné na pohľad, ale aj pohodlné na používanie či praktické pre vašu záhradu. 


Ak sa vám náš článok páčil a zaujímajú vás aj ďalšie rady, tipy, nápady a inšpirácie na tému domov a záhrada, sledujte nás na www.kamenik.sk/blogy-miroslav-kamenik/. Tešíme sa na vašu ďalšiu návštevu a prajeme vám pohodlné čítanie. Tím Kameník.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz